Florence Adegeest

Zorginterieur Florence Adegeest Voorschoten
DESIGN TEAM
Susanne Cornelis
Bas van Rooij
PBV Architecten (Roel van Bakel)
DETAILS
Woonzorgcentrum voor mensen met dementie, somatiek en zelfstandig wonen Voorschoten Fotografie: Bart van Overbeeke BVO xx m2
WEERGAVE

Het gebouw bestaat uit drie bouwvolumes. Ten eerste 1 groot ‘huis’, waarin de woongroepen voor bewoners met dementie zijn opgenomen. Daarnaast een tweede ‘huis’ met appartementen voor zelfstandig wonen en een zorghotel.

Tussen de twee zorggebouwen is een lager gebouw gesitueerd, waarin de gezamenlijke ontmoetingsfuncties zijn opgenomen. Bijvoorbeeld de Tuinkamer, het restaurant, de winkel en kapsalon.



"Samen met BuroBas zijn we al voor aanvang van de bouw intensief aan de slag gegaan en het resultaat is zeker zoals Florence het had voorgesteld; het overtreft eigenlijk de verwachtingen. De Tuinkamer is een schitterende ruimte geworden waar mensen graag dagelijks verblijven dankzij de frisse kleuren en comfortabele stoelen in een lichte ruimte. "
Clarine van Wessem




Bij binnenkomst in de entree valt direct op dat het lichtniveau prettig is voor senioren.

In het entreegebied zijn meerdere hoeken bedacht om even rustig samen te zitten.

Adegeest is ontworpen als een totale woonbeleving. De gangen zijn ook onderdeel van het wonen. Op de route naar het appartement zijn ankerpunten opgenomen in de sfeer van Voorschoten. Sommige bewoners vinden hierdoor iets beter de weg. Bewoners kunnen er ook even rusten. Ieder appartement heeft een herinneringskastje bij de voordeur.



De architect bedacht het complex als een grote jaren 30-villa, met een klassieke uitstraling. Gebouw en interieur sluiten met ons plan naadloos op elkaar aan.

Bent u nieuwsgierig geworden naar wat BuroBas voor uw organisatie kan betekenen? Laten we kennis maken!